07.02.2020
12. međunarodni plivački miting "Victoria Primorje", Rijeka

U subotu i nedjelju, 8. i 9.2.2020., u Rijeci je održan 12. međunarodni Grand prix miting „Victoria – Primorje“ u organizaciji PK Primorje. Drugo ovosezonsko natjecanje u velikom 50m bazenu okupilo je ukupno 533 plivača i plivačice iz 50 klubova iz Italije, Slovenije, Mađarske i Hrvatske. Na rasporedu je bilo ukupno 16 disciplina u 3 kategorije za plivače i plivačice.

Plivači koji su predstavljali naš klub su: Tin Furdi, Ema Medved, Marta Horvat, Sven Furdi, Fran Kovačec i Adam Šinjori.

Natjecanje je bilo podijeljeno u dva dijela, prvi dio su bile kvalifikacije, a u drugom dijelu su se plivala finala.

U izrazito teškoj konkurenciji, naši plivači uspjeli su ostvariti odlične rezultate i osvojiti medalje. Najuspješniji je bio  Tin Furdi koji je ušao u A finale te u apsolutnoj kategoriji osvojio brončanu medalju u disciplinama 100m slobodno, a u kategoriji juniora osvojio je medalju zlatnog sjaja u istoj disciplini.

Uz  Tina uspješni su bili:

Ema Medved izborila je B finale te osvojila 6. mjesto u disciplini 200m leđno te 7. mjesto u disciplini 100m prsno