10.11.2018
9. Plivački kup grada Koprivnice

U subotu 10.11.2018. u Koprivnici je održan 9. Plivački kup grada Koprivnice. Na miting u organizaciji plivačkog kluba „Cerine“ prijavilo se 380 plivača i plivačica iz 13 plivačkih klubova iz Hrvatske. Natjecanje se održalo u 25m bazenu, a plivači su bili podijeljeni u 4 muške i ženske kategorije. Ukupno se plivalo 5 pojedinačnih disciplina.

Čakovečki plivački klub je predstavljao 21 natjecatelj, 11 plivačica i 10 plivača: Sven Furdi, Borna Bičak, Gašpar Bodulica, Anja Tušek, Dora Horvat, Haja Rapaić, Marta Horvat, Roko Radek, Tin Janči, Hanna Mesarić, Jessica Elena Novak, Lucija Trupković, Meri Furdi, Sara Puklavec, Josip Zadravec, Lovro Krištofić, Mario Beliga, Zoja Pintarić, Emil Goričanec, Lana Pintarić i Viktor Dodlek.

Plivače su vodili trenerica Sara Čuka i trener Leonardo Novak, mag.cin.

Plivači Čakovečkog plivačkog kluba ukupno su osvojili 4 medalje. Najuspješniji su bili Marta Horvat i Sven Furdi. Marta Horvat je osvojila 3 medalje: zlatnu u disciplini 50m leđno, srebrnu u disciplini 50m slobodno i brončanu u disciplini 50m leptir, dok je Sven Furdi osvojio srebrnu medalju u disciplini 100m slobodno.

Osim osvojenih medalja, Meri i Sven Furdi su u disciplini 100m slobodno isplivali svoje prve državne limite i osigurali nastup na Kadetskom Prvenstvu Hrvatske.

Osvajači medalja:

-          Marta Horvat: 1. mjesto u disciplini 50m leđno, 2. mjesto u disciplini 50m slobodno i 3. mjesto u disciplini 50m leptir

-          Sven Furdi: 3. mjesto u disciplini 100m slobodno