02.06.2016
Krško 2016

U subotu 4.06.2016. plivači Čakovečkog plivačkog kluba nastupili su na međunarodnom natjecanju 45. Pokal Krško u Brestanici u Sloveniji. Organizator natjecanja bio je plivački klub „Celulozar Krško“. Ukupno je nastupilo 17 klubova, 16 iz Slovenije i 1 iz Hrvatske, sa 229 plivača i plivačica.

Natjecanje se održalo u velikom 50m bazenu, a plivalo se u ukupno 9 kategorija za djevojčice i dječake te 2 štafete. Organizator je osigurao medalje za prva tri natjecatelja iz svake kategorije i discipline. Pobjednici svake kategorije po zbroju najbolja 3 rezultata su bili nagrađeni peharom.

Čakovečki plivački klub predstavljali su Meri Furdi, Marta Horvat, Vida Kolarić, Ema Medved, Jana Slaviček, Lucija Trupković, Borna Bičak, Dominik Dukić, Mateo Flinčec, Sven Furdi, Tin Furdi i Adam Šinjori. Plivače je vodio trener Leonardo Novak, mag.cin.

Ukupno je osvojeno 11 medalja, 8 zlatnih, 2 srebrne i 1 brončana. Najuspješniji plivači i osvajači medalja su Tin Furdi, Adam Šinjori, Meri Furdi i Ema Medved. Tin Furdi i Adam Šinjori osvojili su zlatne medalje u disciplinama 100m slobodno, 100m leptir i 100m leđno, te su osim medalja osvojili i pehar za najbolji ukupan rezultat u svojim kategorijama. Meri Furdi je osvojila zlatnu medalju na 50m slobodno, srebrnu na 50m leđno i brončanu na 50m leptir, a Ema Medved zlatnu na 100m slobodno i srebrnu na 100m prsno.

Ostali natjecatelji su također ostvarili odlične rezultate:

-          Marta Horvat 6. mjesto u disciplinama 50m slobodno i 50m leđno.

-          Lucija Trupković 5. mjesto na 50m leptir, 6. mjesto na 50m leđno i 9. mjesto na 50m slobodno

-          Jana Slaviček 7. mjesto na 50m leđno, 12. mjesto na 50m leptir i 20. mjesto na 50m slobodno

-          Vida Kolarić 24. mjesto na 50m leđno, 31. mjesto na 50m slobodno i 32. mjesto na 50m prsno

-          Sven Furdi 6. mjesto na 50m slobodno i 28. mjesto na 50m prsno

-          Mateo Flinčec 12. mjesto u disciplinama 50m slobodno, 50m leptir i 50m leđno

-          Borna Bičak 21. mjesto na 50m leđno i 23. mjesto u disciplinama 50m prsno i 50m slobodno

-          Dominik Dukić 22. na 50m leptir, 26. mjesto na 50m leđno i 34. mjesto na 50m slobodno